Dopłaty do kredytów na kolektory słoneczne

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił program dopłat do nowo instalowanych układów kolektorów słonecznych produkujących energię cieplną na potrzeby gospodarstw domowych.

Pieniądze przekazywane są za pośrednictwem banków i pokrywają 45% kosztów zakwalifikowanych jako niezbędnych do zainstalowania i uruchomienia instalacji kolektorów słonecznych. Górną granicę tych kosztów określa suma powierzchni czynnej zastosowanych kolektorów słonecznych. Warunkiem otrzymania pieniędzy z dotacji jest zastosowanie kolektorów słonecznych oraz innych elementów instalacji zgodnych z wytycznymi NFOŚiGW.

Przy stale rosnących cenach energii, wykorzystanie darmowego ciepła pochodzącego ze słońca, szczególnie w chwili kiedy istnieje możliwość pozyskania znacznych środków na jej zagospodarowanie, jest rozsądnym przedsięwzięciem, które możemy dla Ciebie zrealizować.

Instalacja solarna pozwala pokryć około 2/3 rocznych wydatków przeznaczonych na podgrzewanie wody. Jest to całkowicie ekologiczne i zarazem praktycznie bezobsługowe źródło energii.

Jak możemy dzięki przemyślanemu zagospodarowaniu energii słonecznej spowodować aby pieniądze pozostały w naszej kieszeni?

  • Najprostszym i najpopularniejszym rozwiązaniem jest ogrzewanie przy użyciu promieniowania słonecznego wody użytkowanej na co dzień. W ciągu wielu lat dostarczaliśmy urządzenia i instalowaliśmy tysiące układów solarnych, znamy ich wymagania z praktyki, potrafimy ocenić i dobrać optymalne rozwiązanie dla Ciebie. Doświadczenie wskazało nam słabe strony układów kolektorów słonecznych i dobierzemy dla Ciebie wariant ich pozbawiony.

Najstarsze realizowane przez nas instalacje pracują bezawaryjnie już 20 lat dzięki starannie dobranym elementom i parametrom układów.

 • Kolejnym sposobem na wydawanie mniejszej ilości pieniędzy, jest oprócz podgrzewania wody zastosowanie kolektorów słonecznych do wspomagania centralnego ogrzewania. Szczególnie w okresach przejściowych: kwiecień – maj i wrzesień-październik, kiedy dni są ciepłe, a noce zimne, takie rozwiązanie pozostawia znaczne środki w domowym budżecie.
 • Przy zastosowaniu dodatkowych urządzeń, dzięki kolektorom słonecznym możemy zapewnić sobie praktycznie całoroczne ogrzewanie i ciepłą wodę, wymaga to jednak z naszej strony rozpoznania możliwości na miejscu u Ciebie. Chętnie to zrobimy – takie realizacje mamy również na swoim koncie.

Dzięki energii słońca i wsparciu z naszej strony możesz ogrzać bardzo dużo: wodę w baseniku dla dzieci, dużym basenie pływackim, czy nawet wodę w stawie …

Jak uzyskać pieniądze z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej?

Pieniądze na pokrycie części kredytu zaciągniętego na instalacje kolektorów słonecznych Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazuje bezpośrednio do banku. W banku składamy wszelkie konieczne dokumenty do uzyskania kredytu oraz dotacji. Ich skompletowanie wymaga sporo czasu, wiedzy technicznej oraz znajomości obowiązujących przepisów.

Uzyskamy pieniądze na dofinansowania dla Ciebie, zajmiemy się wszystkimi związanymi z tym działaniami za Ciebie!

Kontaktując się z jedną osobą prowadzącą Twój temat z naszej strony uzyskasz bez swojego zaangażowania:

 • profesjonalne doradztwo i dobór najlepszego dla Ciebie rozwiązania instalacji kolektorów słonecznych
 • komplet dokumentów koniecznych do uzyskania dofinansowania i kredytu.
 • kredyt oraz dofinansowanie na kolektory słoneczne w jednym z banków współpracujących z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w zakresie dofinansowania instalacji solarnych – na preferencyjnych wynegocjowanych przez nas dla Ciebie warunkach.
 • najwyższej jakości elementy układu kolektorów słonecznych
 • sprawny montaż przeprowadzony przez ekipę z wieloletnim doświadczeniem
 • uruchomienie i odbiór instalacji.
 • serwis posprzedażny.

Z nani uzyskasz pieniądze, bez wychodzenia z domu… chyba, żeby popatrzeć na kolektory słoneczne!